Na Piráty bacha

12. 01. 2019 18:00:55
V Německu přechází boj proti „fašistům“ do krvavé fáze a země se ocitá na nebezpečném scestí vedoucím k totalitě. Abychom se na něm neocitli i my, vyplatí se všímat si pozorněji Pirátů. A jeden postřeh navíc...

Německo – bojem proti „fašismu“ vstříc novému -ismu

V Německu bojují tak důkladně proti „fašistům“, ze které jsou považováni všichni, kdo nesouhlasí s proměnou země v multikulturní socialistický ráj, že jsou na nejlepší cestě nějaký další totalitní „-ismus“ stvořit. Jedním z projevů je stoupající počet útoků radikálů (nejen) z uskupení Antifa stojících na straně zastánců nového uspořádání proti politikům protiimigrační AfD. Je jich celá řada, jsou různé intenzity a formy a Antifa se k nim na sociálních sítích prý i hrdě hlásí. Jde třeba o výhrůžky, vyhánění poslanců AfD z kina, vandalismus a ničení majetku AfD. Teď došlo i na krev. V případě posledního útoku na Franka Magnitze, šéfa AfD v Brémách, sice není „autorství“ Antify zatím prokázáno, ale vyšetřovatelé označili čin za politicky motivovaný, takže pachatelství nějakých extrémně levicových prázdnolebců je nejpravděpodobnější verze.

Existence jakýchkoliv politicky motivovaných útoků je sama o sobě hrozná, ale ještě horší je to, že mediální mainstream více či méně okatě podporuje ty, které přicházejí z levé strany politického spektra. Třeba jen tím, že o útocích neinformuje. Nebo že se v komentářích o nich nachází více či méně skryté sdělení typu „dobře jim tak“. Toto připískávání mainstreamu levicovým extrémistům vyplývá i z toho, že se tito radikálové těší poměrně široké politické podpoře. Zajišťuji ji hlavně strana Zelených, kterou tak lze nazývat stranou extremistickou, ale přisadí si třeba i SPD a další levicová uskupení. Což je vzhledem k ideologické spřízněnosti nepřekvapivé. Ale to, že řádění Antifa přehlíží i CDU, signalizuje, že Německo má zaděláno na opravdu vážný problém. Dost to připomíná situaci ve 20. a 30. letech minulého století, kdy „demokraté“ uchránili Německo před komunisty tím, že ho přenechali Hitlerovi.

Piráti hodni svého jména

Antifa působí i u nás. Že jde o bandu nebezpečných extrémistů majících k respektování principů svobody a demokracie dál než Sahara k zalednění, pochybuje jen málokdo. O to víc je zarážející, že předsedovi Pirátů panu Bartošovi není hloupé halit se do jejich vlajky, že členům této strany není hloupé někoho takového zvolit do jejího čela, a že voličům není hloupé dát svůj hlas subjektu s podporovatelem extrémistů v čele. Ale vlastně proč ne. Když jiným voličům není hloupé volit člověka majícího tolik másla na hlavě, že by jím mohl zásobit celou střední Evropu, tak proč by někdo nemohl volit stranu sympatizující s Antifou. Jen je pak docela směšné, pokud voliči Pirátů označují voliče ANO za „neinteligentní paka“.

Piráti se zatím projevovali poměrně nenápadně. Ale poté, co se dostali ke svému podílu na moci, začali se vybarvovat. Třeba v Praze, kde zcela nepokrytě podporují „Klinikáře“. To je banda, jejíž motem je „pokud nám to vyhovuje, tak se dovoláváme zákona a práva a pokud ne, tak jsme oprávněni je porušovat, protože naše vnímání světa je nad zákon.“ O tom, že je „Klinika“ semeništěm levicových extrémistů a radikálů ostatně informuje i zpráva BIS (byť používá trochu jiné výrazivo). Jen tuto informaci naše mainstreamová média jaksi pozapomněla veřejnosti sdělit. Že by se snažila přiblížit těm německým?

Ale nechme média médii a vraťme se k Pirátům. Ukazuje se, že v našem parlamentu sedí strana, jejíž předseda (a možná i další poslanci a členové) sympatizují s nebezpečnými extremisty, a která podporuje radikály, kterým jsou zákony a rozhodnutí soudu k smíchu a před kterými varuje i BIS.

U této strany je však třeba ocenit, jak trefně si zvolila svůj název. Jejich „námořní předchůdci" se obvykle ke své oběti nejdříve přibližovali se spřátelenou vlajkou na stěžni. Za pirátskou ji vyměnili, až když nemohla kořist uniknout. My jsme nyní v situaci, kdy na stěžni stále ještě vlaje spřátelená vlajka a ta s lebkou a skříženými hnáty je zatím pečlivě schovaná. Ale některý z Pirátů občas zapomene, co mu vlaje nad hlavou a vypadne z role.

Měli bychom si těchto „vypadnutí z role“ pozorně všímat a dávat si bacha na individua mající plná ústa demokracie a halící se vedle toho do vlajky Antify. Ve své podstatě se neliší od těch, za nimiž svítí srp a kladivo, nebo haknkrajc. To ať naši zemi raději vedou politici, kteří kradou jako straky.

Péče evropských politiků o naši demokracii

A jeden postřeh z jiného soudku. Evropská lidová frakce, tedy nejsilnější politické uskupení v evropském parlamentu, je „znepokojena“ vývojem v České republice a „vnímá rizika, která pro demokratické fungování země představuje Babišova vláda“. Což o to... Že má pan Babiš řadu škraloupů z minulosti a že i jeho vládnutí má daleko ke značce „ideál“, je fakt. Ale evropská lidová frakce ať laskavě do našich věcí nestrká frňák. Cizí péče o situaci v naší zemi jsme si už ostatně užili až až a máme s tím neblahé zkušenosti. Když totiž naposledy někdo vyjádřil „znepokojení“ nad vývojem u nás, přijely zanedlouho tanky. Ještě že bruselská vrchnost žádnými nedisponuje...

Krásný příští týden...

Autor: Kateřina Lhotská | sobota 12.1.2019 18:00 | karma článku: 42.72 | přečteno: 2251x

Další články blogera

Kateřina Lhotská

Klinika zasmrděla

Lidé, kteří se dostali do prostor žižkovské Kliniky po opuštění jejími ilegálními obyvateli, přinesli svědectví o neuvěřitelném nepořádku a zápachu, který tam vládne. Klinika ovšem zasmrděla i jinak. A pár dalších postřehů...

19.1.2019 v 18:00 | Karma článku: 39.23 | Přečteno: 2036 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Stojí vůbec někdo o vyšetření kauzy Čapí hnízdo?

V průběhu nedávných svátečních dnů proběhla bez většího zájmu veřejnosti médii zpráva o dalším odložení termínu dokončení vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Mimoděk se tím otevírá otázka, zda o její vyřešení vůbec někdo stojí.

13.1.2019 v 19:00 | Karma článku: 30.50 | Přečteno: 1052 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Ochránci menšin škodí ochraňovaným menšinám

V poslední době je téměř módou ochraňovat něčí práva, aniž se ochránci ptají ochraňovaných, zda o to vůbec stojí. Aktivní v tom bývají především různí aktivisté, dělající to buď z čirého idealismu, nebo jako dobrý byznys.

6.1.2019 v 19:00 | Karma článku: 41.64 | Přečteno: 2168 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Štipský

Hradní žumpa a odolnost soudců nenačichnout

O tom, co se line z hradních výšin, není třeba se obšírně rozepisovat. Demokracie přežila Klause, přežije i Zemana.

20.1.2019 v 15:13 | Karma článku: 23.74 | Přečteno: 498 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Miloš Zeman a soudní moc

Demokracie stojí na třech pilířích: zákonodárné, exekutivní a soudní moci. Pokud této trojnožce jednu nohu uřízneme, každý ví, jaká bude její stabilita.

20.1.2019 v 13:46 | Karma článku: 34.45 | Přečteno: 895 | Diskuse

Josef Nožička

Rok 2021: premiérem Ivan Bartoš a sídlo vlády v budově Kliniky?

Dle včerejšího prohlášení předsedy Pirátské strany Ivana Bartoše má jeho strana do blízké budoucnosti ty nejvyšší cíle: Piráti chtějí v letošním roce vyhrát volby do Evropského parlamentu a v roce 2021 i volby parlamentní.

20.1.2019 v 10:42 | Karma článku: 39.35 | Přečteno: 3458 | Diskuse

Radek Sárközi

Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství

Tento dopis podepsalo již 3 500 pedagogů a několik celých škol. Více informací včetně vzkazů politikům je k dispozici na webu Pedagogické komory. Do diskuze pod tímto příspěvkem můžete psát vlastní vzkazy politikům...

20.1.2019 v 10:11 | Karma článku: 38.85 | Přečteno: 1707 | Diskuse

Jan Dvořák

Antizemanovci by měli být barrandovské televizi vděčni (za bezděčnou spolupráci)

Neobvykle kritickou reakci vyvolalo oznámení Jaromíra Soukupa, že zakládá politickou stranu a že má ambice být její jedničkou v eurovolbách.

20.1.2019 v 9:46 | Karma článku: 15.24 | Přečteno: 447 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 30.16 Průměrná čtenost 1137

Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Najdete na iDNES.cz