Klinika zasmrděla

19. 01. 2019 18:00:55
Lidé, kteří se dostali do prostor žižkovské Kliniky po opuštění jejími ilegálními obyvateli, přinesli svědectví o neuvěřitelném nepořádku a zápachu, který tam vládne. Klinika ovšem zasmrděla i jinak. A pár dalších postřehů...

V boji za lepší svět se hodí všechno

Poté, co se do žižkovské Kliniky konečně dostali exekutor a další lidé, objevila se celá řada svědectví popisující specifický přístup jejích ilegálních obyvatel k pořádku a hygieně. Fotografie, které jej dokreslují, se nedoporučuje prohlížet při jídle a krátce po něm. „Klinikáři“ se nařčení z nedostatečných hygienických návyků a nepořádkumilovnosti bránili obviňováním exekutora a jím najaté bezpečnostní služby z toho, že ten neuvěřitelný binec způsobili oni. Nějak se mi tomu nechce věřit. Podle fotografií totiž vše vypadá tak, jako by si Kliniku vybrala firma Pražské služby za novou skládku odpadu a po několik měsíců ji intenzivně zavážela. Proto usuzuji, že jde nejspíš o výsledek dlouhodobého úsilí „Klinikářů“ o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii „nejvíce humusu na metr krychlový“. Ukazuje se tak, že praktiky používané touto partou v boji za lepší svět smrdí. Jak smyslově, tak i v přeneseném významu tohoto slova.

Miloš Zeman měl nejspíš pravdu

Reportáž, která stav Kliniky po jejím opuštění „Klinikáři“ dokumentovala, přinesla i TV Prima. Ve veřejnoprávním rozhlase ji následně napadnul Martin C. Putna. Prohlásil, že „Klinikáři“ jsou fajn, určitě nelžou, nepořádek skutečně způsobil exekutor a obvinil TV Prima ze lži a manipulace. Přičemž ji naprášil na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Když se před lety Miloš Zeman zdráhal tohoto pána jmenovat profesorem, tak jsem s jeho postupem nesouhlasila a zdálo se mi, že to přehání. Jak se ale pan Putna postupně vybarvuje, začínám mít pocit, že jsem tenkrát prezidentovi křivdila. A jestli bude tento pán v podobných výstupech pokračovat, tak se snad ještě budu muset Miloši Zemanovi omluvit.

Klinika zasmrděla i v jiných prostorách SŽDC

Ve čtvrtek se „Klinikáři“ rozhodli zavítat do prostor SŽDC v Dlážděné ulici, kde zasmrděli svými požadavky. Chtějí omluvu ředitele SŽDC za údajné lži. Pak navrácení prostorů Kliniky. Uznávají sice, že jim formálně nepatří, ale „morálně“ prý ano (podobný „morální“ nárok na cizí majetek si dělali třeba komouši). A chtějí taky ladičku k pianu, které se jim vinou SŽDC rozladilo (že by trocha vtipu?). „Klinikáři“ nejspíš zkoušejí, kam až mohou ve svých nehoráznostech zajít. Docela by mne zajímalo, co na to říkají Piráti, kteří se jich tak dojemně zastávali (a uvažovali, jak pro ně z pozice vládců Prahy Kliniku získat) a taky Zelení, kteří je zase podporovali z radnice Prahy 3. Jaký by se asi spustil virvál, kdyby SPD obdobně podporovala nějaké dutohlavce s haknkrajcem? Podpora „Klinikářů“ ze strany Pirátů a Zelených je přitom dle mého soudu mnohem závažnějším jevem, protože to dělají z titulu svého postavení v exekutivě na pražském magistrátu respektive žižkovské radnici.

Pan Chovanec odchází

Oranžový poslanec Milan Chovanec ohlásil svůj odchod z poslanecké sněmovny. Jako důvod udává, že nesouhlasí s účastí své strany ve vládě pana Babiše. Snaží se tak veřejnosti nejspíš namluvit, že důvodem odchodu jsou nějaké jeho „zásady“. Připomeňme si, že pan Chovanec je jedním z účastníků tzv. „Lánského puče“ po volbách v roce 2013, kdy několik oranžových politiků chtělo s pomocí Miloše Zemana vyhodit ze sedla Bohuslava Sobotku. A taky člověk, který vzápětí pučisty podrazil a přilísal se zpátky k panu Sobotkovi. Ve světle těchto zkušeností jsou nějaké „zásady“ zřejmě to poslední, z čeho bychom mohli pana Chovance podezřívat...

Pan Soukup přichází

Pan Jaromír Soukup, majitel a většinový moderátor TV Barrandov vstupuje do politiky a ohlásil svoji kandidaturu ve volbách do Evropského parlamentu. Dříve či později tak bude muset zanechat moderování svých televizních pořadů a najít za sebe náhradu. Nebude to lehké, protože v TV Barrandov učinkoval skoro ve všech pořadech. Chybělo snad už jen vystřídat paní Kafkovou v roli soudkyně Barbary (pořad by se pak mohl jmenovat třeba „Soudce barbar“), nebo doplnit dvojici kriminalistů v seriálu „Big Ben" na trojici a vysílat ho pod názvem „Big Ben a instinkty Jaromíra Soukupa“.

Obdivuhodná Theresa Mayová

Britský parlament shodil ze stolu brexitovou dohodu s EU. Nemá cenu opakovaně rozebírat, co to vlastně znamená a ani to, zda je lepší brexit bez dohody, nebo se špatnou dohodou. Chtěla bych se ale pozastavit u paní Mayové a vyseknout ji poklonu. Tato dáma si ji zaslouží za to, jak neúnavně prosazuje rozhodnutí voličů z EU odejít, přestože sama byla proti tomuto kroku. Tomu se říká profesionalita a respektování vůle voličů par excellence.

Krásný příští týden...

A pár odkazů dokumentujících komentované události:

Fotografie z Kliniky po jejím opuštění „Klinikáři“. Upozornění: fotografie zobrazují humus (čichové vjemy nelze reprodukovat, ale jistě si je každý dokáže představit): https://www.reflex.cz/galerie/komentare/101510/anarchisticke-vykaly-z-kliniky-jiz-brzy-zmizi-zaplati-to-danovy-poplatnik?foto=0

Pan Putna v ČRo: https://plus.rozhlas.cz/pokud-jsou-na-hrane-zakona-bohati-nebo-politici-tak-se-snasi-co-kdyz-same-dela-7725577

Tiskovka „Klinikářů“. Mimo jiné o podpoře ze strany Pirátů: https://www.info.cz/praha/fetisizace-vlastnictvi-je-horsi-nez-jeho-porusovani-mini-aktivistka-z-kliniky-podporu-vedeni-prahy-vita-39411.html

Podpora Zelených Klinice: http://praha3.zeleni.cz/

Návštěva „Klinikářů“ na SŽDC: https://klinika.451.cz/2019/01/happening-v-sidle-szdc/

Autor: Kateřina Lhotská | sobota 19.1.2019 18:00 | karma článku: 40.26 | přečteno: 2338x

Další články blogera

Kateřina Lhotská

Lidé mající v přecpané MHD batoh na zádech si zaslouží náš respekt

„Červenáčku, tornu dolů“ upozornil Mirek Dušín svého kamaráda nastupujícího do tramvaje s batohem na zádech. Podle množství „toren“ na zádech cestujících se zdá, že dnes Rychlé šípy už moc lidí nečte. Je to ale úplně jinak...

17.3.2019 v 19:01 | Karma článku: 33.62 | Přečteno: 1510 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Nemají ti Klausové nakonec pravdu?

Tento týden vzbudilo veřejné pobouření vyjádření Václava Klause mladšího, který přirovnal schvalování eurounijní legislativy v našem parlamentu k židovským výborům vybírajícím Židy do transportů smrti. Neměl ale v podstatě pravdu?

16.3.2019 v 18:01 | Karma článku: 46.93 | Přečteno: 6458 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Za gendery vážně můžeme my ženy

Zhruba před týdnem zveřejnila paní Kateřina Kaltsogianni svůj blog s názvem „Za gendery můžeme my ženy“. Mimochodem velmi povedený. Jeho název si však přímo říká o rozvedení v širší úvahu a já tomuto pokušení neodolala.

10.3.2019 v 19:01 | Karma článku: 28.78 | Přečteno: 1182 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Ostatně soudím, že EU musí být zničena

Když římský politik Cato starší na závěr své řeči zvolal „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“, nejspíš netušil, jak slavným se tento výrok jednou stane. A že přežije i Punské války v jejichž souvislosti zazněl poprvé.

9.3.2019 v 18:01 | Karma článku: 45.44 | Přečteno: 4467 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Poděkování a respekt IDF / Israel Defence Forces/

Včerejší den nezačal vůbec dobře. V 7 ráno začal ječet telefon jako zběsilý a hlas na druhém konci mému ospalému uchu tvrdil že mám přijít do práce, navzdory týdennímu volnu. Zatímco manželka se škodolibě šklebila...

21.3.2019 v 2:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Ladislav Cihlář

ODS: Dejte nám moc, a uvidíte.

Nic nového v politice. Nalákat voliče na sliby, je trvalý jev. Kdyby někdo udělal "vyúčtování" takových slibů, se zlou by se potázal.

20.3.2019 v 15:29 | Karma článku: 27.62 | Přečteno: 675 | Diskuse

Petr Burian

Islám začal snem

Arabský obchodník Muhammad ibn Abdulláh stoupá namáhavě po úpatí hory do své jeskyně, kam se uchyluje každoročně v době posvátného měsíce ramadánu k rozjímání. Jsme v Mekce na arabském poloostrově v roce 610.

20.3.2019 v 15:09 | Karma článku: 23.48 | Přečteno: 523 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Ropná Venezuela: zdroj Trumpových politických bodů?

Zahraniční politika USA je nedílně spjata s násilím. S tím asi nelze příliš smysluplně polemizovat. Stejně jako asi není většího sporu o tom, že je to jednání typické prakticky pro každou (super)velmoc.

20.3.2019 v 14:29 | Karma článku: 18.69 | Přečteno: 352 | Diskuse

Jiří Strádal

Nová autentická pravicová strana?

Klausové volají po vzniku autentické pravicové strany. Ještě že Miloš Zeman nevolá po vzniku nějaké autentické levicové. Oni nám tu totiž pánové Klaus senior a Zeman v tom pravolevém dělení udělali v minulosti trochu zmatek.

20.3.2019 v 12:12 | Karma článku: 19.66 | Přečteno: 827 | Diskuse
Počet článků 46 Celková karma 34.93 Průměrná čtenost 1440

Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Najdete na iDNES.cz