Klinika zasmrděla

19. 01. 2019 18:00:55
Lidé, kteří se dostali do prostor žižkovské Kliniky po opuštění jejími ilegálními obyvateli, přinesli svědectví o neuvěřitelném nepořádku a zápachu, který tam vládne. Klinika ovšem zasmrděla i jinak. A pár dalších postřehů...

V boji za lepší svět se hodí všechno

Poté, co se do žižkovské Kliniky konečně dostali exekutor a další lidé, objevila se celá řada svědectví popisující specifický přístup jejích ilegálních obyvatel k pořádku a hygieně. Fotografie, které jej dokreslují, se nedoporučuje prohlížet při jídle a krátce po něm. „Klinikáři“ se nařčení z nedostatečných hygienických návyků a nepořádkumilovnosti bránili obviňováním exekutora a jím najaté bezpečnostní služby z toho, že ten neuvěřitelný binec způsobili oni. Nějak se mi tomu nechce věřit. Podle fotografií totiž vše vypadá tak, jako by si Kliniku vybrala firma Pražské služby za novou skládku odpadu a po několik měsíců ji intenzivně zavážela. Proto usuzuji, že jde nejspíš o výsledek dlouhodobého úsilí „Klinikářů“ o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii „nejvíce humusu na metr krychlový“. Ukazuje se tak, že praktiky používané touto partou v boji za lepší svět smrdí. Jak smyslově, tak i v přeneseném významu tohoto slova.

Miloš Zeman měl nejspíš pravdu

Reportáž, která stav Kliniky po jejím opuštění „Klinikáři“ dokumentovala, přinesla i TV Prima. Ve veřejnoprávním rozhlase ji následně napadnul Martin C. Putna. Prohlásil, že „Klinikáři“ jsou fajn, určitě nelžou, nepořádek skutečně způsobil exekutor a obvinil TV Prima ze lži a manipulace. Přičemž ji naprášil na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Když se před lety Miloš Zeman zdráhal tohoto pána jmenovat profesorem, tak jsem s jeho postupem nesouhlasila a zdálo se mi, že to přehání. Jak se ale pan Putna postupně vybarvuje, začínám mít pocit, že jsem tenkrát prezidentovi křivdila. A jestli bude tento pán v podobných výstupech pokračovat, tak se snad ještě budu muset Miloši Zemanovi omluvit.

Klinika zasmrděla i v jiných prostorách SŽDC

Ve čtvrtek se „Klinikáři“ rozhodli zavítat do prostor SŽDC v Dlážděné ulici, kde zasmrděli svými požadavky. Chtějí omluvu ředitele SŽDC za údajné lži. Pak navrácení prostorů Kliniky. Uznávají sice, že jim formálně nepatří, ale „morálně“ prý ano (podobný „morální“ nárok na cizí majetek si dělali třeba komouši). A chtějí taky ladičku k pianu, které se jim vinou SŽDC rozladilo (že by trocha vtipu?). „Klinikáři“ nejspíš zkoušejí, kam až mohou ve svých nehoráznostech zajít. Docela by mne zajímalo, co na to říkají Piráti, kteří se jich tak dojemně zastávali (a uvažovali, jak pro ně z pozice vládců Prahy Kliniku získat) a taky Zelení, kteří je zase podporovali z radnice Prahy 3. Jaký by se asi spustil virvál, kdyby SPD obdobně podporovala nějaké dutohlavce s haknkrajcem? Podpora „Klinikářů“ ze strany Pirátů a Zelených je přitom dle mého soudu mnohem závažnějším jevem, protože to dělají z titulu svého postavení v exekutivě na pražském magistrátu respektive žižkovské radnici.

Pan Chovanec odchází

Oranžový poslanec Milan Chovanec ohlásil svůj odchod z poslanecké sněmovny. Jako důvod udává, že nesouhlasí s účastí své strany ve vládě pana Babiše. Snaží se tak veřejnosti nejspíš namluvit, že důvodem odchodu jsou nějaké jeho „zásady“. Připomeňme si, že pan Chovanec je jedním z účastníků tzv. „Lánského puče“ po volbách v roce 2013, kdy několik oranžových politiků chtělo s pomocí Miloše Zemana vyhodit ze sedla Bohuslava Sobotku. A taky člověk, který vzápětí pučisty podrazil a přilísal se zpátky k panu Sobotkovi. Ve světle těchto zkušeností jsou nějaké „zásady“ zřejmě to poslední, z čeho bychom mohli pana Chovance podezřívat...

Pan Soukup přichází

Pan Jaromír Soukup, majitel a většinový moderátor TV Barrandov vstupuje do politiky a ohlásil svoji kandidaturu ve volbách do Evropského parlamentu. Dříve či později tak bude muset zanechat moderování svých televizních pořadů a najít za sebe náhradu. Nebude to lehké, protože v TV Barrandov učinkoval skoro ve všech pořadech. Chybělo snad už jen vystřídat paní Kafkovou v roli soudkyně Barbary (pořad by se pak mohl jmenovat třeba „Soudce barbar“), nebo doplnit dvojici kriminalistů v seriálu „Big Ben" na trojici a vysílat ho pod názvem „Big Ben a instinkty Jaromíra Soukupa“.

Obdivuhodná Theresa Mayová

Britský parlament shodil ze stolu brexitovou dohodu s EU. Nemá cenu opakovaně rozebírat, co to vlastně znamená a ani to, zda je lepší brexit bez dohody, nebo se špatnou dohodou. Chtěla bych se ale pozastavit u paní Mayové a vyseknout ji poklonu. Tato dáma si ji zaslouží za to, jak neúnavně prosazuje rozhodnutí voličů z EU odejít, přestože sama byla proti tomuto kroku. Tomu se říká profesionalita a respektování vůle voličů par excellence.

Krásný příští týden...

A pár odkazů dokumentujících komentované události:

Fotografie z Kliniky po jejím opuštění „Klinikáři“. Upozornění: fotografie zobrazují humus (čichové vjemy nelze reprodukovat, ale jistě si je každý dokáže představit): https://www.reflex.cz/galerie/komentare/101510/anarchisticke-vykaly-z-kliniky-jiz-brzy-zmizi-zaplati-to-danovy-poplatnik?foto=0

Pan Putna v ČRo: https://plus.rozhlas.cz/pokud-jsou-na-hrane-zakona-bohati-nebo-politici-tak-se-snasi-co-kdyz-same-dela-7725577

Tiskovka „Klinikářů“. Mimo jiné o podpoře ze strany Pirátů: https://www.info.cz/praha/fetisizace-vlastnictvi-je-horsi-nez-jeho-porusovani-mini-aktivistka-z-kliniky-podporu-vedeni-prahy-vita-39411.html

Podpora Zelených Klinice: http://praha3.zeleni.cz/

Návštěva „Klinikářů“ na SŽDC: https://klinika.451.cz/2019/01/happening-v-sidle-szdc/

Autor: Kateřina Lhotská | sobota 19.1.2019 18:00 | karma článku: 40.26 | přečteno: 2344x

Další články blogera

Kateřina Lhotská

Potížistky v boji za ženskou věc

Angažovanost v boji za ženskou věc je nepochybně záslužná a bojovníkům za ni patří obdiv všech pokrokových lidí. Bohužel se někdy setkávají s nepochopením, ba i s odporem. A velmi smutné je, že i od samotných žen...

26.5.2019 v 19:01 | Karma článku: 21.44 | Přečteno: 554 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Kdo tady ohrožuje demokracii?

Stalo se u nás zvykem označovat názorové odpůrce za „hrozbu demokracie a svobody“. Je to ale jen prázdná floskule používaná ve snaze podpořit silnými slovy různá „zásadní“ vyhlášení. A působí tedy spíše kontraproduktivně.

23.5.2019 v 9:01 | Karma článku: 42.22 | Přečteno: 3061 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Příliš vzdálená toaleta

O tom, co vše se může přihodit, když urgentnost veskrze lidské velké potřeby přejde ze stavu „nutno vyhovět“ do stavu „nelze nevyhovět“ a není přitom „kde vyhovět“.

19.5.2019 v 19:01 | Karma článku: 34.21 | Přečteno: 1226 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Těžká volba proevropského euroskeptika

Blížící se evropské volby chtě nechtě nutí člověka k zamyšlení, komu to tentokrát hodit. Pro „proevropského euroskeptika“ to bude mimořádně těžké. Pokud se bude držet zásady „menší zlo je stále zlo“, jeho hlas nejspíš propadne.

16.5.2019 v 9:01 | Karma článku: 37.87 | Přečteno: 2087 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lenka Hoffmannová

Nemáme na sledování politiky čas

Evropské volby za námi, na Šumpersku ANO téměř 25 %, pak se umístilo SPD se 14 % a teprve se 13% Piráti. Je to ovšem pro Piráty úspěch, protože v Šumperku se nedostali v komunálkách do zastupitelstva.

27.5.2019 v 11:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Jan Dvořák

Lovecké salámy si už nepopleteme

Masokombinát kriticky zmiňovaný v nedělních OVM, že na český trh – pod stejnou značkou jako na německý – dodává salám, který se u nás však výrazně liší nižším procentuálním podílem masa, okamžitě zareagoval.

27.5.2019 v 11:04 | Karma článku: 13.38 | Přečteno: 303 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael: Jak by volby dopadly, kdyby se konaly nyní

Vstupujeme do týdne, v němž se rozhodne, jestli budeme v Izraeli svědky něčeho, co se v té zemi ještě nikdy nestalo. Konání dvou voleb do Knesetu v jednom kalendářním roce, krátce po sobě.

27.5.2019 v 9:00 | Karma článku: 3.98 | Přečteno: 94 | Diskuse

Jan Bartoň

Eurovolby – vítězem všichni až na ČSSD

Výsledky voleb do Evropského parlamentu v Česku potvrdily, že voliči nejvíce věří hnutí ANO. Jeho dominance v Česku však je menší než se očekávalo a jeho koaliční partner ČSSD je mimo hru.

27.5.2019 v 8:28 | Karma článku: 23.40 | Přečteno: 579 | Diskuse

Karel Januška

Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny

Bylo by žádoucí ukončit hru na „právní demokratický stát“. "Závazný právní názor" nepatří do slovníku žádného soudce. Každý soud řeší pravdivost předložených důkazů.

27.5.2019 v 8:14 | Karma článku: 7.44 | Přečteno: 166 | Diskuse
Počet článků 61 Celková karma 35.84 Průměrná čtenost 1574

Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Najdete na iDNES.cz