Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 23. února 2024 Svatopluk

Kdo je proti, podporuje Rusko

9. 06. 2023 9:01:55
Jste proti Istanbulské úmluvě nebo stejnopohlavním „manželstvím“? Kritizujete vládní „úsporný balíček“? Tvrdíte, že ministryně obrany svůj resort nezvládá? Pokud jste odpověděli nejméně jednou „Ano“, podporujete Rusko.

Tak jednoduché to zkrátka je. Alespoň tedy v očích některých lidí. Třeba aktivistů ze spolku „Jsme fér“. Ti si před časem postěžovali, že kvůli „ultrakonzervativním hlasům“ v senátním Podvýboru pro rodinu naše země dosud neratifikovala Istanbulskou úmluvu a „míří tak na Východ“ (zde). Není to však první obdobný blábol, který z nich vypadl. Ve dnech, kdy se schylovalo k zahájení ruské agrese proti Ukrajině a všichni napjatě čekali, jaký bude další vývoj, přišli s jedinečným nápadem, jak zatnout Putinovi tipec – uzákoněním „manželství“ osob stejného pohlaví (zde).

Spolek „Jsme fér“ však není sám, kdo v těchto sňatcích vidí cestu, která nás definitivně zbaví nebezpečí, že bychom mohli padnout zpět do sféry ruského vlivu. Obdobně se totiž vyjádřil před nedávnem i pan poslanec za hnutí STAN Martin Exner (zde):

Buď chceme být svobodná západní Evropa, kde stejnopohlavní páry se mohou brát třeba i v kostele, anebo chceme být východní konzervativní periferie ruského stylu.

Odpůrci stejnopohlavních „manželství“ zkrátka nahrávají Rusku. V logice uvažování pana Exnera a spolku „Jsme fér“ by tak mezi ně měla patřit paradoxně dokonce i celá řada ukrajinských vojáků. Ti totiž na petici tamních aktivistů snažících se stejnopohlavní „manželství“ prosadit i v jejich zemi reagovali jednoznačným „Za tohle nebojujeme“ (zde). Někteří z nich si přitom servítky opravdu nebrali a reagovali slovy, která kdyby použili na „západě“ v nějakém příspěvku na sociální síti, tak by dostali ban snad na tisíc let (zde). V porovnání s naším často až ultrakorektním vyjadřováním hovoří totiž jazykem ultranekorektním. Není divu. Riskují své životy na frontě, takže mají úplně jiné starosti než řešit blbiny. A pokud jim je někdo podsouvá, reagují prostě tak, jak reagují.

Spolek „Jsme fér“ i pan poslanec Exner se ve svých vyjádřeních také snaží spojovat konzervatismus s Ruskem. Probůh, kde by se tam vzal? Konzervatismus stojí na takových pilířích jako je například svoboda slova, volný trh a minimální zásahy státu do života lidí. A ono snad něco takového v Rusku existuje? Nebo má být dokladem jeho konzervatismu to, že odmítá uzákonění stejnopohlavních „manželství“ stejně jako konzervativci? Ti však nemají nic proti tomu, aby byla homosexuálním párům přiznána práva usnadňující jim společné soužití. Jen kvůli tomu nechtějí ničit institut manželství. Nebo snad má konzervativce s Ruskem spojovat to, že jedni i druzí odmítají genderovou teorii? Pokud ano, tak to je stejná myšlenková perla, jako kdyby někdo nařknul vegetariány z nacismu, protože ani Hitler nejedl maso.

Ovšem nejenom odmítání stejnopohlavních „manželství“ znamená posouvání naší země do ruského vlivu. Moskvě totiž nahrávají i ti, kteří nenechají nit suchou na paní ministryni obrany za ODS Janě Černochové. Alespoň to tedy tvrdí ona (zde). Nějak se tomu ovšem nechce věřit. Tedy ne, že by Rusko nebylo něčeho takového schopné. Ale není zřejmý důvod, proč by to dělalo. Paní Černochová se totiž ve svém resortu dokázala rozhádat s kde kým a došlo to až tak daleko, že situaci musel hasit i pan premiér Fiala (zde). Několikrát také prokázala, že rychleji mluví (respektive píše), než myslí. Vzpomeňme jen na její úlet s údajným ruským útokem na Polsko. Místo, aby si stejně jako její podřízení nejdříve důkladně ověřila informace, vydala velice emotivní prohlášení, ve kterém vyzývala k co nejtvrdší odvetě (zde). Takže než mít v čele tak důležitého resortu, jakým Ministerstva obrany nepochybně je, tak prchlivou, vznětlivou a svárlivou političku jako je paní Černochová, tak to už by snad bylo lepší nechat hlídat prachárnu pyromanem. Rusko by muselo být zkrátka padlé na hlavu, aby usilovalo o odvolání někoho takového.

Na jeho nepřátelské pletichy upozorňuje i stranická kolegyně paní Černochové paní senátorka Miroslava Němcová, která obvinila ze spolupráce s Ruskem odboráře, hnutí ANO a komunisty (zde). Nesouhlasili totiž s „úsporným balíčkem“ vlády Petra Fialy. S těmi odboráři to ale hodně přehnala. Hnutí ANO a komouši jsou politici pohybující se po kolbišti, kde zkrátka padají tvrdá slova a musí tedy být schopni nějakou tu ránu snést. A komouši měli navíc pro Rusko slabost odjakživa. Ale obvinění odborářů je hodně silná káva. Jejich úlohou je hájit zájmy zaměstnanců, a to také dělají. To by snad paní Němcová mohla za ta desetiletí, co vysedává po poslaneckých a senátních lavicích už vědět. Nebo si snad myslí, že když „její“ vláda zvýší lidem daně, zpřísní vyplácení podpory v nezaměstnanosti a hovoří o prodlužování penzijního věku, že jí budou odbory tleskat? A byť jen užasle zírám na to, jaké nesmyslné protinávrhy na řešení současného vládního rozpočtového zoufalství odboráři vznášejí, obvinit je ze spolupráce s Ruskem je nehorázné chucpe.

Co dodat...? Když zkrátka dojdou argumenty, tak se vždy najde nějaký oslí můstek, díky kterému dostane názorový oponent nálepku podporovatele Ruska. Pikantní na tom je, že ji tak často dostávají i lidé, jejichž odpor k Rusku je sice nesmiřitelný, ale „provinili“ se třeba tím, že jsou proti uzákonění stejnopohlavních „manželství“. Nálepkovačům to však vůbec nevadí. Naopak.

Podle nich tím totiž ukázali svoji skutečnou tvář a jsou tedy podporovateli Ruska z nejrafinovanějších...

Autor: Kateřina Lhotská | pátek 9.6.2023 9:01 | karma článku: 46.80 | přečteno: 6776x

Další články blogera

Kateřina Lhotská

Nařčení z přípravy „vyhnání migrantů“ stojí na vodě

Před pár týdny se Německem prohnala vlna masových protestů proti pravicovým extremistům vyvolaných jejich záměrem „vyhnat ze země milióny lidí s migračním pozadím“. Existují však takové plány, nebo si je někdo vycucal z prstu?

23.2.2024 v 9:01 | Karma článku: 29.88 | Přečteno: 470 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Istanbulská úmluva je zpět

Znáte úsloví o tom, že když někoho vyhodíte dveřmi, tak se oknem zase vrátí? Tedy, že se ho ne a ne zbavit? Platí to i o Istanbulské úmluvě. Sotva ji náš Senát shodil ze stolu, chystá se k nám zpět. Tentokrát befelem z Bruselu.

16.2.2024 v 9:01 | Karma článku: 39.45 | Přečteno: 1160 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Koho nelze porazit, toho je třeba odstranit

Snaha zabránit protivníkovi v kandidatuře vyfabulovaným obviněním a kriminalizací. Ne, to není ukázka politické boje v nějaké „banánové“ republice. To se odehrává v zemích, které samy sebe označují za „vyspělé“ demokracie.

9.2.2024 v 9:01 | Karma článku: 39.57 | Přečteno: 1118 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Když válčit, tak udržitelně

V dnešní době se již ozbrojené konflikty netýkají jen vojáků a civilistů z válčících zemí. Zvyšují totiž produkci emisí CO2 a prohlubují tak klimatickou krizi. Jejich dopady tak pociťuje každý člověk na naší planetě.

26.1.2024 v 9:01 | Karma článku: 40.98 | Přečteno: 1049 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění – Lidská práva

Pokud je nutné lidská práva vtělovat do zákonů a tak je prosazovat, znamená to, že je společnost vážně nemocná. A je jen otázkou času, kdy už to bude neléčitelná chronická choroba.

23.2.2024 v 13:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 76 | Diskuse

Luboš Kavka

Proč už si nikdy nic nekoupím v největší lékárenské síti v ČR? Protoč!!!

Vážení zákazníci, přináším vám doslovný záznam rozhovoru mezi mnou a pracovnicí jedné (velice známé) lékárny, do které jsem si dnes ráno zaskočil, abych si koupil trochu kolagenu. Sladké nakupování...

23.2.2024 v 12:21 | Karma článku: 10.00 | Přečteno: 100 | Diskuse

Jan Ziegler

Sehnat za komunistů kazeťák byl problém, pomohla teta řeznice

Za socíku se nekupovalo, ale shánělo, západní zboží bylo k dostání v tuzexu. V normálních obchodech jste třeba u radiokazeťáků museli mít velké štěstí nebo protekci. Já měl to druhé. Teta řeznice na malém městě byla k nezaplacení

23.2.2024 v 10:09 | Karma článku: 21.92 | Přečteno: 340 | Diskuse

Jiří Medula

Psem ocasi dnes vrtí... A nebojí se smrti?

Společenská situace je vážná, nikoliv však zoufalá. Stále zůstává jedna z jistot, která nám může významně pomoci zbavit se strachu z toho, co s námi bude, budeme-li se "novým pořádkům" aktivně bránit. Ta jistota má jméno SMRT.

23.2.2024 v 9:51 | Karma článku: 16.72 | Přečteno: 466 | Diskuse

Vlastík Fürst

Když Sparťan fandí Slávii (a naopak)

Pokud máte rádi fotbal, tak vás včerejší zápas Sparty musel potěšit. Pokud Spartu nenávidíte, pak vám včera večer po vítězství a postupu Sparty zůstal jenom zoufalý skřípot zubů.

23.2.2024 v 9:40 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 144 | Diskuse
Počet článků 272 Celková karma 40.67 Průměrná čtenost 5075

Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...