Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav

Politici dokázali, že migraci řešit nedokážou

27. 10. 2023 9:01:55
Stačilo, aby o sobě dali vědět islámští teroristé a už se zase politici předhánějí v odhodlání řešit otázku migrace a vyhostit extrémisty a jejich příznivce. Jenomže starého psa nové kousky nenaučíš, takže to dopadne jako vždycky.

Ve Švédsku musí proti gangům migrantů zasahovat armáda (zde), ve Francii a v Belgii se vraždí (zde a zde), v Německu mají migrantů už plné zuby (zde), Židé musí čelit vlně výhrůžek a násilí (zde) a k tomu jsou ještě plné ulice těch, kteří oslavují teroristy z Hamásu a přejí si zničení Izraele (zde nebo zde). Přičemž v tom posledním nemají prsty jenom lidé s „migračním pozadím“, ale palestinské vlajky mají často v rukách (doslova i obrazně) i aktivisté z řad původních Evropanů. Jako třeba Greta Thunbergová (zde).

A tak se politici opět probudili k rozhodnosti a začali vykřikovat, že takhle to už dál nejde. K nejhlasitějším patří německý kancléř Olaf Scholz (zde). Není divu. Právě Německo nejvíce otevřelo migrantům náruč a nyní se ukazuje, jak naivní byla jeho dosavadní politika. Definitivně za své tak vzaly představy o začlenění příchozích do německé společnosti, o jejich přizpůsobení se jejím hodnotám a pravidlům a ty tam jsou i naděje, že migranti vyřeší problém stárnutí populace a nedostatku pracovních sil. Místo toho totiž vznikla paralelní společnost (zde) a práceschopných migrantů, co dorazili v roce 2015, jich po letech „integrace“ pracuje pouhá polovina. Což naše západní sousedy stojí bezmála půl miliardy eur měsíčně (zde). A tak místo aby byli migranti řešením problému financování sociálního systému, jsou jeho další zátěží.

I od našich politiků jsme zaznamenali prohlášení, na která jsme nebývali dříve zvyklí. Například od pana europoslance Jiřího Pospíšila z TOP 09, který v nedělní Partii na televizi CNN Prima News dokonce prohlásil, že „problémem je integrace muslimů“ (zde). Tedy, ne že by to bylo zase tak objevné zjištění, ale ještě před nedávnem by byl za takto adresný výrok ignorující dosud korektní výraz „migranti z nekompatibilních kultur“ zastánci „správných postojů“ veřejně ukřižován a musel by se omlouvat na všechny strany.

Výroky, které byly dříve nepředstavitelné, se zkrátka začínají ozývat i z úst, ze kterých bychom to dříve nečekali. Podle mne však jejich autoři neprozřeli, ale jen odhodili masku hyperkorektnosti dusící jakoukoliv otevřenou debatu (nejen) na toto téma. V ní byli ti, kteří už před lety varovali před masovou migrací z muslimských zemí, a tvrdili, že příchozí nehodlají naše hodnoty a pravidla respektovat a budou naopak chtít po nás, abychom se přizpůsobili jim, označování za „populisty“, „xenofoby“ a „islamofoby“. A pokud přinášeli zprávy o tom, že v zemích na západ od nás existují no-go zóny, kde neplatí zákony dané země, ale islámské právo, vysloužili si nálepku „manipulátorů“ (zde).

Teď je ale úplně jedno, že na slova „populistů“, „xenofobů“, „islamofobů“ a „manipulátorů“ došlo. Ono totiž nejde o to, kdo měl pravdu, ale co s tím. Politici jsou sice opět plni odhodlání a rozhodnosti problém migrace radikálně řešit, lidi bez práva na azyl obratem deportovat mimo EU a vyhostit extremisty a ty, kteří volají po zničení Izraele, ale podle mne jim to dlouho nevydrží. Stačí aby se ve Středozemním moři zase potopil nějaký člun plný migrantů a politici opět podlehnou moralizování salónních pozérů a nátlaku aktivistů. A vše se vrátí do starých kolejí.

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Opakovaně zaznívají obavy z toho, že se budou „populisté“ snažit udělat z migrace téma a „lacinými hesly“ získávat voliče. Jenomže ona ta migrace téma opravdu je. A v něm evropská vrchnost selhává na celé čáře. Jediné řešení, které zná, jsou kvóty. Ty se jí nakonec po letech tlaku pod pláštíkem „povinné solidarity“ zřejmě podaří v rámci „migračního paktu“ prosadit (zde). Jenomže bez důsledné ochrany vnějších hranic se z tohoto dokumentu stane jen pozvánka pro další zástupy migrantů. Obzvláště v situaci, kdy se muslimské země odmítají postarat o palestinské uprchlíky a vyzývají EU, ať si je vezme k sobě (zde). A tak jako byl před lety každý migrant Syřanem, teď bude Palestincem.

Migrace zkrátka téma je. A pokud to nebudou brát naši i evropští politici z „tradičních“ stran vážně a zmůžou se pouze na kecy o jejím zneužití „populisty“, tak budou v diskuzi na toto téma tahat za kratší konec. Což nepochybně pocítí i na volebním výsledku. Ale jsou vůbec schopni přijít s nějakým opravdu smysluplným a účinným řešením? A pokud ano, uvěří jim ho lidé?

Vždyť zatím dokázali jenom to, že migraci řešit nedokážou...

Autor: Kateřina Lhotská | pátek 27.10.2023 9:01 | karma článku: 42.96 | přečteno: 1290x

Další články blogera

Kateřina Lhotská

„Dezinformátoři“ brání v záchraně klimatu

Už jsme si bohužel zvykli na to, že když se v rámci nějakého tématu objeví k mainstreamovému názoru tvrzení oponentní a kritická, jsou označována jako „dezinformace“. Týká se to samozřejmě i problematiky změny klimatu.

8.12.2023 v 9:01 | Karma článku: 44.96 | Přečteno: 3899 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Pro stejnopohlavní „manželství“ je jen každý čtvrtý

Podle nejnovějšího průzkumu agentury NMS souhlasí s uzákoněním stejnopohlavních „manželství“ jen o něco víc než čtvrtina našinců. Což je výrazně méně, než s jakou podporou se ohánějí aktivisté z inciativy „Jsme fér“.

1.12.2023 v 9:01 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 772 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Kdo zaplatí klimatický mejdan?

Financování „záchrany klimatu“ se nikdy moc neřešilo. Předpokládalo se, že peněz bude vždycky dost. Jenomže erár není bezedný a opadá i nadšení soukromých investorů konat „dobro“. Velký klimatický mejdan tak není z čeho platit.

24.11.2023 v 9:01 | Karma článku: 41.53 | Přečteno: 1239 | Diskuse

Kateřina Lhotská

34 let od socialismu k socialismu

Po roce 1989 změnila naše země radikálně kurz. Opustila cestu „budování socialismu“ a začala vytvářet svobodnou a demokratickou společnost založenou na tržní ekonomice. Aby po 34 letech dospěla opět k socialismu...

16.11.2023 v 9:01 | Karma článku: 46.66 | Přečteno: 5680 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Pavelec

Soukromoprávní regulace cen elektřiny u výrobce.

Něco málo k popletené představě o tom, že ochrana minoritních akcionářů spočívá v tom, že ČEZ musí levně vyrobenou elektřinu prodávat za cenu, jejíž výše je v rozporu s dobrými mravy a v rozporu s prodejními cenami před rokem 2022

9.12.2023 v 13:32 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 261 | Diskuse

Filip Vajdík

Největší Politická Strana (NPS)

Je na čase skončit to nekonečné střídání politických stran, které vidí jen na pár let dopředu. Je na čase založit stabilní demokratickou stranu, která převezme moc a bude mít dynamický plán na stovky let.

8.12.2023 v 21:13 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 112 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Rudolf Hess i Wallenberg věděli to, co se neměla dozvědět veřejnost

Stejně jako Wallenberg i Hess věděl to, co se veřejnost nikdy neměla dozvědět.- že nacisté spolupracovali se sionisty, kteří od nich Židy vykupovali, a rovněž i s bolševiky, kteří ukrajinské a běloruské Židy nacistům vydávali.

8.12.2023 v 19:36 | Karma článku: 11.82 | Přečteno: 421 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (79)

Brusel chce harmonizovaná pravidla (už i) pro chov psů a koček. Všechny nové budovy mají být od roku 2030 bezemisní. Chystá se další tažení proti nenávisti. Prezidentka ECB se zamýšlela nad posílením globálního vládnutí.

8.12.2023 v 15:30 | Karma článku: 16.27 | Přečteno: 214 | Diskuse

Jan Ziegler

Vrchní komunistka podpořila fanatické islamistické teroristy

Šéfová KSČM Kateřina Konečná by zakázala dodávku zbraní do oblasti Blízkého Východu. To by ovšem znamenalo konec Izraele. To ale nepřekvapuje. Rudí totiž trvale stojí na straně jeho nepřátel.

8.12.2023 v 10:18 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 676 | Diskuse
Počet článků 264 Celková karma 43.67 Průměrná čtenost 5146

Jsem člověk snažící se používat hlavu i jinak, než aby mu jen nepršelo do krku. Třeba aby bylo kde nosit náušnice.

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

Nádor ho připravil o část úst, teď Kvasnička míří do Událostí. Výzvu přijímám, říká

Moderátor Josef Kvasnička (51) v minulosti kvůli zhoubnému nádoru v čelisti přišel o čtvrtinu úst a zubů a musel se...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...