Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav
Foto

To srovnání mírně pokulhává, ale zrovna tak se nabízí, mně ale víc vadí politika lhaní. Babiš v tom byl mistr, z Filaly se stává učenlivý žák. 11.listopadu pro Blesk prohlásil...cituji...Ten odchod do důchodu v 65 letech bude platit... a na otázku ohledně ohrožení valorizací...Ne, na valorizaci penzí je nastaven mechanismus podle zákona. Museli už tehdy vědět, že na to sáhnou. Nejde ani tak o to, zda to je a nebo neni nutné, ale o to, proč před volbami nemluvili stejným jazykem jak nyní.

To lhaní s tím co píše autorka přeci přímo souvisí.

I36v92a50n 70M82i84n95á50ř

23. 2. 2023 12:17

Zvláštní je, že tato forma socialistického teroru k nám přichází ze Západu. Tedy zemí, které tyto varovné jevy nepoznaly. Mimo uvedené autorčiny příklady lze stále více pozorovat i - skryté tendence, za vším "vidět a odhalovat" rasizmus. Až do úplné bigotní korektnosti jde úprava námětu Christiina románu - Deset malých černoušků, na .. Bylo jich deset.

Dalším, takřka inkvizičním importem je okázalá posedlost - ochrany menšin. Tento psychologický nátlak je nejen protivný, ale především kontraproduktivní ! Vychází ze záměrně vykonstruovaného předpokladu - bezohledné a bezcitné společnosti. Této novodobé, "svatouškovské" ideologii jaksi uniká, že naprostá většina civilizovaných lidí, společenské normy tohoto druhu přirozeně dodržuje.

Foto

To je právě to, nedávno byl někde rozhovor s Markem Bendou, kterého má málokdo v oblibě, ale řekl pravdivě, že na Západě jsou takové tendence a u nás to nehrozí, protože z doby totality máme protilátky.

(Forum 24 jej pak za toto těžce kritizovalo, protože na tom serveru považují EU a Západ za posvátné a nesmí se kritizovat).

Smutná pravda ! Před mnoha lety jsem říkal, že když se to bolševikovi nepodařilo revolucí, půjde na to jinak ...

P57e20t53r 12B65u25r68i80a63n

23. 2. 2023 14:33

S autorkou zcela zásadně nesouhlasím. Není pravda, že " už je to zase jako za totáče". Je to totiž podstatně horší.

Pořád ještě je toho víc zakázáno než povoleno. Státní zaměstnanci s námi musí zacházet jako s klienty, a ne obtěžujícím póvlem.

Totáč jsem zažila. Teď to ale směřuje k něčemu horšímu.

J74a38n 32S64o31u86č22e51k

24. 2. 2023 6:42

No máte pravdu. Bohužel. My, kdo jsme minulý režim zažili, jen zíráme na to, jak se vrací jeho praktiky i stejná rétorika. Jen si, na rozdíl od Vás, nemyslím, že nám nová totalita v dohledné době nehrozí. Ona tu již je a bude se jen a jen přitvrzovat. Možná, že nebudou lidi zavírat do pracovních táborů a mučit je, ale budeme všichni bez rozdílu zavřeni do digitálního koncentráku, ze kterého nebude úniku. A to vše zdůvodněno "ušlechtilými" cíli záchrany planety a dosažení zářných zítřků.

Pracovní tábory ani nebudou třeba. Na rozdíl od socialismu, kde z důvodů protikapitalistické propagandy nemohl člověk bez práce na ulici umírat hlady a tudíž mu komunsité museli nějakou podřadnou práci dávat, v dnešním zeleném kapitalismu může člověk bez práce živořit v nějakých vyloučených lokalitách na dávkách.

Je tedy možné, zatím jen tlakem aktivistů, ne zatím nějakými zákony, vyštvat nějakého člověka z lukrativní pracovní pozice, kde svým nepohodlným názorem mohl působit na mladé, na studující nebo obecně na lidi, nedovolit mu přijmout jinde jinou dobře placenou práci a v nejhorším případě ho tak poslat na veřejně bezvýznamnou pozici. Buď důchodovou, pokud má na to věk a má odpracováno nebo až na pozici nezaměstnaného živořícího z dávek. Každopádně na pozici, kde téměř nikoho nebude schopen svými názory ovlivnit.

Je to u nás na dobré cestě. Už tu máme vládu Národní fronty a Senát a prezidenta co uznávají vedoucí úlohu vládnoucí strany. I zákony už může vláda porušovat.....

Foto

Výborný článek. Vidím to úplně stejně R^

Foto

:-)Za totáče to byl jiné ,,tóčo". Nelze však vyloučit, že díky mnohým progresivistům lze se i k němu až progresivně propracovat, třeba i progresivní paralýzou;-)

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS