Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav

O24t17a 31D34v28o89r41a42k

16. 3. 2023 15:44

Všechny tyto blogy a ještě víc snad všechny demonstrace na Václavském náměstí jednoznačně dokazují, že se lidé bojí mluvit. A nejvíc mě pobaví, argument, že za bolševika jsme byli svobodnější

No jo, dnes nám vládnou krutí cenzoři. To třeba v opozičních stranách ANO a SPD si členové můžou dovolit říct svůj názor a nic se jim nestane ;-D Mě baví to mudrlantství poloslepých, kteří nevidí celou dobu problém u svých, ale až u těch druhých ;-D

Je to jen důkazem toho, jak náchylní jsme věřit tomu, co nám někdo podsouvá jako zaručený fakt. Zvláště, když k tomu dodá: Rychle si to přečti, než to smáznou!

Hodně se tu skloňuje výzkum SANEPu. Otevřel jsem si jeho stránky a ouha. První co na vás jukne je: Staňte se součástí veřejného mínění, zaregistrujte se....;-D

Takže vážení, už tady končí serióznost jakéhokoliv jejich výzkumu, protože základní pravidlo je, že výzkumný vzorek musí být náhodný. ;-)

Foto

Achich ouvej.

Háček je v tom, že daná data zveřejnila agentura SANEP. Ta ovšem nezveřejňuje jak získává data od respondentů. Ví se jen, že je to online, bez identifikace a klidně si založíte profilů kolik chcete.

Jsem proto hodně opatrný s hodnocením zveřejněných údajů.

Kdyby tady byla skutečná cenzura jako třeba v Rusku, tak mnoho autorů si ani neškrtne. :-)

Jestliže se lidé bojí mluvit, je lékem, kterým musí začít každý u sebe, překonat strach a nebát se mluvit. Ukázat, že ani tato vláda, ani s ní spřízněná většina médií, ani jí financované neziskovky nám právo na svobodu projevu vzít nemohou. To platí za jakéhokoli režimu.

I57v41a36n 19M35i29n82á19ř

16. 3. 2023 17:48

Paní autorka rozhodně není daleko od pravdy. Nebojíme se - hlava nehlava, kritizovat politiky, prezidenty ani vlády. Stačí však jediná občanská a konstruktivní připomínka k jakékoli MENŠINĚ, nebo problémové migraci a .. už je oheň na střeše ! Forma této cenzury má především nepokrytě varovný charakter, pracující s urážlivým předpokladem, že co Čech to xenofob či rasista !

Osobně jsem byl několikrát těmito novodobými, "svatouškovskými" inkvizitory v diskuzních příspěvcích vymazán. Jen bych jim rád připomenul - že jsme v demokratickém Československu byli .. až do nacistické okupace jediným státem, nezatíženým antisemitismem - kde se pronásledovaní Židé mohli cítit zcela bezpečně a svobodně.

Rozhodně bychom měli rozlišovat skutečná Lidská práva - výsadu demokracie, od jejich, "korektně" uplatňované interpretace.

Foto

Tady je ovšem chyba v občanech, že si takové postoje nechají líbit.

Jako příklad tu uvádím, jak před časem byla v Praze otevřena výstava fotografických aktů. A jakási feministická skupina prohlásila, že je to zneuctění ženy a nutila pořadatele, aby výstavu zavřeli. A oni ji zavřeli. Tak na čí straně je chyba? Měli s těmi fúriemi pořádně vyběhnout.

Foto

Nesmysl. Nediskutuji v hospodě s kámošem o politice, protože vím, že má jiné názory a že bychom se pohádali. To nemá se strachem nic společného.

A zase ty pojmy: Bruselská vrchnost. Kolikrát podobné mantry už od Vás zazněly? Takovýchto hlasů si jistě všímali i v Moskvě a došli k závěru, že je Evropa rozklížená a udeřili. A teď kvůli tomu umírají Ukrajinci, ale i Rusové.

Foto

Tak teď jste me dostal. Takže Ukrajinci umírají proto, že lidé v EU brblají na bruselské výmysly?

Bingo! To je fakt myšlenkvý oblouk. Nebudu spát. ;-D

Rozmohl se nám tady takový nešvar - lidé často nadávají.

Často na to, že se o ně stát málo stará, ale sami se moc nestarají.:-(:-)

Foto

Agentura SANEP nedávno zveřejnila průzkum, podle kterého se více než polovina Čechů obává cenzury. Zadavatelem průzkumu byla Společnost pro obranu svobody projevu, mezi jejíž „poradní sbor“ patří i senátorka Jana Zwyrtek Hamplová nebo bývalý velvyslanec Petr Drulák, kteří jsou šiřiteli prokremelské propagandy. Na výsledcích průzkumu jasný rukopis zadavatele. Ředitel zmíněného spolku Vlastimil Veselý přitom například podpořil útočníky, kteří chtěli během sobotní demonstrace strhnout ukrajinskou vlajku z průčelí Národního muzea. V průzkumu SANEP se dále můžeme také dočíst, že podle Čechů šíří dezinformace nejvíc vládní politici a veřejnoprávní média. Co dodat.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS