Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav
Foto

Dobře napsané, souhlasím, že pod dezinformace se dá shrnout všechno co se nehodí. A dobře že to konstatoval kompetentní orgán, takže to neni žádná dezioformace

J27o65s51e97f 18N37i55k12l

6. 10. 2023 13:23

"Rozšířil se nám tady takový nešvar, že se časem ukáže, že informace označená jako dezinformace, vlastně dezinformací není. A naopak zaručeně pravdivá informace se časem stává dezinformací..."

Pozoruhodné je na tom ono "ukáže se". Jak to, že později se něco ukáže, zatímco dřívěji se ještě neukázalo? Jako by pravdy pozdější byly z nějakého důvodu pravdivější než pravdy dřívější...

Paní autorko, přesně vyjádřeno - jako vždycky!

Foto

Nic nového. Něco jako brainwashing. Slabí mu podlehnou a šíří ho dál.

Foto

Já hlavně nevím, proč se používá termín dezinformace, či desinformace, když na to má čeština mnohem kratší slovo lež.

Protoze to nezni prilis sofistikovane ... alternativni pravda je taky docela popularni.

Foto

Zdravím Vás, Katko. Velmi zajímavé je, jak se zpráva zpravodajců liší od té Koudelkovy z BIS. Vojáci jsou daleko realističtější. Koudelka vypadá, jak když to psal na politickou objednávku. Vláda vůbec nebyla připravena vládnout a lže ohledně signálů krize, přesně jak píšete, při dnešních kritériích se to klidně za dezinformaci dá považovat. Osobně považuji dnešní způsob boje proti dezinformacím za naprosto stupidní a asi oba víme, že relevantní text k tomu by byl traktát. Ve stručnosti jste to napsala dobře. Hlupák zůstane hlupákem a bude nadále věřit čemu chce, naopak se bude při jakémkoli potlačování "dezinformací" utvrzovat ve svém postoji. Racionalita, charakter a touha po pravdě jsou zcela nedostatkové zboží. Nejen lež, ale i manipulace jsou v podstatě dezinformacemi a manipulují všichni a to vrchovatě. Takže už klidně můžeme pomalu začít hovořit o pseudodemokracii. Ani politici a ani značná část elektorátu nenaplňuje demokratická kritéria. Dezinfománie je pohodlnější. Za článek pochopitelně karma.

Nejen hlupáci, i Vám se to stalo s prezidentkou Čaputovou, která údajně zastavila vojenskou pomoc Ukrajině, přestože bylo jasné, že k tomu nemá žádnou pravomoc.

Dobře napsáno. Jen primitiv se snaží umlčet své oponenty, protože proti nim nemá dost argumentů.

Argumenty současná vláda nepotřebuje !

Jejim příznivcům musí stačit víra !

Foto

I kdyby byl pojem desinformace nadužíván, nic to nemění na tom, desinformace a desinformátoři jsou realitou a že ovlivňují veřejné mínění.

Jsem toho názoru, že výsledek voleb na Slovensku mohl být částečně i výsledkem těchto aktivit, čemuž nasvědčuje i úroveň verbálních projevů a dikce pánů Fica a Blahy.

Nepředpokládám, že se z petrohradské trollí farmy časem vyklube chvályhodné wellness středisko, jehož existenci prolhaný Západ desinformující svět skrývá a tají, aby je mohl ve své zlovolnosti křivě obvinit ze zločinné pracovní naplně.

Děláte jako kdyby strana podporující establishment mluvila pravdu, čistou pravdu a nic než pravdu.

Dezinformace o kovidu. Dezinformace o greendealu a navazujících problémech. Dezinformace o změně klimatu. Měřte stejným metrem.

Jen dodejme, že tento nešvar, označování za dezinformátora či lháře jakéhokoli názorového oponenta, je vlastní některým jedincům ze všech názorových skupin. Není nijak významnš psojen s pojemm "dezinformace". Neboť pokud první označí za dezinformátory ty druhé, druzí pak obvykle místo racionální obrany nebo vyvrácení obvinění začnou ty první obviňovat z nálepkování, čímž vlastně rovněž tvrdí, že protistrana lže a mate. Nepodléhejme dojmu, že slova "dezinformace" či "nálepkování" mají nějaký zvláštní význam v určení skupin obětí či útočníků. Situace je totiž jednodušší: obvykle jedni ani druzí nejsou schopni úvažlivé racionální a věcné argumentace, a tak se vzájmeně obviňují z něčeho, co bychom mohli označit prostě jako klasickou pomluvu. To není důsledkem nějaké momentální politické konstelace, ale nejčastěji to spočívá v obyčejném českém antiintelektualismu, v nízké schopnosti přemýšlení, argumentování, naslouchání a sebekritiky.

Jistě, bylo by pěkné, kdyby lidé nelhali. Problém bude že se těžko shodneme, kdo vlastně lže a co je mírou lhaní.

Je ale zajímavé, že pojmy a nálepky jako je dezinformace nebo dezinformátor zaznívají hlavně z řad představitelů establishmentu a morálních majáků a jsou cíleny na názorovou opozici. Přesně podle tradičního levičáckého "kdo není s námi, je proti nám".

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS