Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav

P74e12t89r 71K96o39t59y89z15a

20. 10. 2023 14:35

Nejvíc jsem se bavil, když s. Jourová v TV blábolila cosi o osvědčených organizacích, kterým ty prachy půjdou. No tak jasně, Hamás je přeci osvědčená organizace. Ty chytré hlavičky v Bruselu se snad domnívají, že teroristy uplatí, aby nedělali bordel v Německu či Francii. Ale už je pozdě, vážená s. von der Leyen&spol.

M56i43c93h62a77l 46H88y12k33l

20. 10. 2023 10:18

Ano u politiků a obecně lidi je v současné době nejoblíbenější měřidlo dvojí metr. Už třeba jen tvrzení Lipavského Hamas nerovná se palestinský lid vs. jak se staví ke všemu co představuje Rusko je více než vymluvné.

Ona Rusům hrozí bez masivní zahraniční humanitární pomoci USA, EU a dalších zemí, epidemie hladomoru?

Foto

A nebo trojí, co se děje třeba v Náhorním Karabachu nikoho nezajímá.

Je to těžký. Ázerbájdžán dělá přesně to, o co usilují Ukrajinci, bojuje o své území. Prej Kreml kdysi namaloval blbě hranice. Možná se mu to nepovedlo ani s tou na východě Ukrajiny. Nu a teď "babo raď".

J31a74n 52Z73i35e53g51l54e32r

20. 10. 2023 10:24

Vůči Hamásu a Rusku je potřeba postupovat stejně. Obojí jsou zločinci a teroristé, kteří přepadli své sousedy a vraždí nevinné lidi.

Zasloužená karma Naštěstí o ztrojnásobení podpory pro Hamás ještě Brusel nerozhodl, protože to opravdu vzbudilo velký odpor.

Pokrytectví je naprosto přesný výraz. A EU pokrytectví ukazuje dnes a denně.

Vymanili jsme se z energetické závislosti na autoritářském agresivním Russku a svoji energetickou závislost/bepečnost jsme s důvěrou vložili do rukou vůdců arabských demokracií, kteří (kdo je zná tak potvrdí) vždy mluví pravdu a hlavně drží slovo.

Nikdy nelibovali lasku k izraeli, uprime ho tam nikdo z nich nechce, Takze za me drzej slovo

Palestinci finanční podporu EU potřebují. V minulosti za ní příslušníci Hamasu vybudovali "metro", proti němuž je to pražské slabým odvarem. Stovky, možná i tisíce kilometrů podzemních tunelů metra umožňují palestinským babičkám dojet si na nákupy do Egypta, či vyrazit do Izraele na návštěvu za příbuznými. Někdo by získané peníze použil na vybudování studní, ale vybudování takové velkorysé dopravní infrastruktury má pro budoucnost oblasti mnohem větší význam.

Foto

Problém s těmi dotacemi pro Gazu bohužel je, co ušetří Hamás na jídle a na lécích, to může investovat do zbraní. Takže i kdyby se podařilo ohlídat, že peníze půjdou jen na opravdu humanitární podporu, podpoří to další teroristické akce.

je známo, že trubky na vodovod z humanitární pomoci použil Hamás na výrobu raket a že se u bojovníků Hamásu v Izraeli našly lékárničky od UNICEF, to je jen to, co jsem v dílčích zprávách zachytil já, ale na dokreslení situace to asi stačí

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS