Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 9. prosince 2023 Vratislav

..... nic novýho pod sluncem, všechno bylo vymyšleno,- stačí se vrátit ke kořenům - EHS (H= hospodářské, žádné jiné!),- Maastricht už to trochaj rozhoupal a zbylo z teho ES,- nóóó, a Lisabon temu dal ránu z milosti, logo sa přemalovalo na EU,- a máme tu zrazu birokratickej, zkorumpovanej, lobbistickej moloch vyčpělejch politiků a úřednickejch netáhel!,- ..... tahleta výkladní skříň totální neschopnosti, avanturismu, hlouposti a destrukce, je nereformovatelná

Ano, je to tak.

Problémem je, že do vrcholových funkcí v EU se už 15 let dostávají ti nejméně schopní politikové, zato jsou jsou ochotni horlivě plnit úkoly svých loutkovodičů.

Oceňuji, že paní Lhotská na rozdíl od jiných euroskeptiků se snaží diskutovat věcně.

To bude nejlepší, rozdrobit zahraniční politiku EU, aby se rusáci mohli nacpat do Evropy tvrdým surovinovým vydíráním jedné malé samostatné zemičky po druhé.

Plat dostáváte rovnou v rublech?

Je to tak. Paní, za mrzký rubl, kolaboruje s nepřátelskou mocností, která proti nám vede dobyvačnou válku. Ať si táhne do svého milovaného russka, když se jí v EU nelíbí.

Nelze oddělit hospodářskou politiku od všeho ostatního. společný trh musí mít společná pravidla, technické normy. Nelze neustále brblat proti všemu, také nelze chtít jen výhody a nemít povinnosti. První bychom křičeli, kdyby měl někdo jiný výjimky oproti ostatním. Pokud má EU v tak velkém počtu členů fungovat - a to by měl být náš nejvyšší národní zájem - musí se dále prohlubovat integrace a změnit rozhodovací pravidla, tj. zrušení práva veta a přejít na model nějaké kvalifikované většiny. Podle současných pravidel by nemohlo fungovat ani zastupitelstvo v malé obci.

Ach, putinovská dezolátko, jak rád si vždy přečtu vaše shrnutí situace. Nicméně přes argumenty aneb diplomacii cesta nevede - tyrany zajímají zbraně, ne slova.

Méně Evropy, více Asie, včetně Ruska a Číny. Ach jo!

Méně Evropy.....a více Putina, o to Vám a Vám podobným jde především.

Píšete to pěkně. Ale co by se stalo, kdyby my jsme si ruskou ropu zakázali a Maďarsko ji povolilo? Budou ji vozit cisterny z Maďarska sem, máme totiž v EU volnej trh. Někdo (dopravci ropy) na tom vydělá a sankce na Rusko se značně minou účinkem.

Zajímavá úvaha. Na druhé straně musíme respektovat fakt, že jsme vysoce proexportní ekonomika a ekonomičtí odborníci doložili, že bez trhů EU bychom byli vyřízeni. Do zemí EU jde 80% českého exportu a nelze to podle Hospodářské komory či nejsilnějšího profesního Svazu Dopravy a průmyslu okamžitě nahradit. To by si měli uvědomit ti, kteří chtějí vystoupit z EU, aniž by znali fakta a uměli řešit tento velmi závažný problém. Chování ve stylu po nás potopa není řešením.

Vy jste opět nepochopil, že nikdo nic nemá proti vzájemnému obchodu s EU, ale to, co nás nejvíc vše a brzdí, je prosazování oněch tkzv. Evropských hodnot !

Počínaje tolerováním nelegální migrace, přes GD, GDPR, sankce ...... až po 57 pohlaví ( či kolik jich dnes je) .

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS