Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 23. února 2024 Svatopluk

Změna zemského klimatu je vědecky prokázaný a na základě geologických a klimatologických výzkumů navíc zcela zákonitý proces. Klimatologie je interdisciplinární obor poznatků historické geologie, geofyziky, astrofyziky a matematické statistiky. Odtud lze odvodit vývoj zemského klimatu v minulosti a s diskutabilní mírou spolehlivosti predikovat vývoj budoucí. Z poznatků těchto vědních oborů vyplývá, že Zemi čeká kratší etapa oteplení, kterou dříve nebo později vystřídá kratší nebo delší období ochlazení. Na tomto vývoji zemského klimatu má podíl nejen geologická a biologická aktivita na zemském povrchu, ale také, a z historické geologie i astronomie jasně zjištěné zákonitosti pohybu Země vůči Slunci a aktivita samotného Slunce. Vzhledem ke geologickým a biologickým, často nepravidelně cyklickým změnám, lze s diskutabilní mírou spolehlivosti také odvodit vývoj zemského klimatu na příští desetiletí až staletí. Nezasáhne-li do těchto teoretických výpočtů nějaká náhlá tektonicko-magmatická, nebo astrofyzikální událost, jejichž predikce je s dnešními poznatky Země a Vesmíru ze zásady nemožná, pak lze očekávat několik desetiletí až staletí trvající epochu oteplování, kterou, s již nižší mírou spolehlivosti predikce, vystřídá několik tisíc až desítek tisíc let trvající epocha ochlazování. V tom kratičkém úseku historie planety Země, ve kterém máme tu radost žít, můžeme ovlivnit toliko antropogenní biologický faktor onoho vývoje klimatu. Můžeme tedy ovlivnit pouze malou část onoho vývoje, avšak vzhledem k bezprecedentní adaptabilitě druhu Homo sapiens je logické spoléhat především na přizpůsobení našeho druhu okolním podmínkám, tak, jak to v předchozích dobách ledových prokázali už naši předkové. S menším úsilím je vhodné spoléhat se na naši technologii, na základě které je vhodné ovlivňovat složení zemské atmosféry snížením produkce tzv. "Skleníkových plynů".

Bc. Lukáš Burget, vystudoval geovědní obor a ve výše uvedených věcech je jen tzv. "poučeným laikem".

Foto

Obávám se, že máte pravdu. Navíc - jak je vidět, současné předpovědi počasí neplatí ani 24 hodin. Dále - do jaké míry ovlivňuje emise "skleníkových plynů" změnu klimatu - jsou to procenta, zlomky procent, desítky procent?

Skleníkové plyny např. produkují i velké vodní plochy (oceány) a bažiny! Co s tím? Vysušit a zasypat. A všechny organické látky při rozkladu je produkují také! Všechny rostliny! I veškeré živočišstvo! Vyhubit! Jen pak bude Země dokonale ekologická.

J35i51r53i 40T91i19c16h54y

8. 12. 2023 15:26

Ve vedeni zapadnich statu jsou pomateni politici, kterrym jsou vedecka fakta zcela cizi. Pripada mi to jako ty nejvetsi mozky ve stredoveku, ktere tvrdily, ze zeme je plocha.

Jen tak strucne: obsah kyslicniku uhliciteho v atmosfere je historicky velmi nizky. Pritom je nesmirne dulezity pro zivotaschopnost rostlin. Pripevek k jeho nizke koncentraci v dusledku lidske cinnosti je velmi maly a nema prakticky zadny vliv na oteplovani.

Ku zmenam podnebi se lidstvo prizpusobovalo po milenia. Soucasny "boj" na zapade proti nemu je nejen marny, ale nici hospodarstvi a zivotni uroven. V Indii, Brazilii, Cine a i jinde se mohou jen radovat.

J14a44n 57R84á93ž

8. 12. 2023 17:32

Podíl CO2 v atmosféře je 0,04%. Podle věrohodného měření se podíl CO2 ve vzduchu zvyšuje v poslední době o cca 1% ročně. Na tomto zvyšování se údajně (nelze to přesně změřit) země EU podílejí cca třiceti procenty.

Je tedy otázkou, zda kvůli podílu navýšení obsahu CO2 ve vzduchu o 0,00012% stojí za to v současné době radikálními opatřeními zlikvidovat evropské hospodářství.

Souhlasím s každým kdo říká, že se má obsah tak zvaných skleníkových plynů v atmosféře snižovat, ale nesouhlasím s tím, jak radikálně, nekoncepčně a sebezničujícím způsobem to míní EU dělat.

Foto

Tohle je o mire, o raciu. Stejne jako s elektromobilitou. Nikdo prece elektromobilitu neodmita. Ale prosazeni jakehokoli noveho reseni prece neni o ideologii, ale o uzitnosti a navratnosti. Soucasne napady na zakaz prodeje spalovacich motoru jsou stejny bizar, jakoby nasi predci v roce 1905 prisli s tim, ze kvuli rozvoji automobilismu v roce 1915 zastrelime vsechny kone.

Foto

Já mám dojem, že ten zákaz výroby spalovacích aut po roce 2035 je úplně zbytečný. Elektromobily mají o tolik lepší technické parametry, že zákonitě ty spalovací auta do 10 let porazí i bez zákazu.

Perfektně napsáno. Holt zeleným penízky za odpustky nesmrdí. Proto jsou pro ně všichni lidé nabourávající jejich dogmatické náboženství dezinformační kacíři.

Ale je šance, že čím více lidí se jejich eskapády dotknou tím více lidí proti nim bude ve volbách hlasovat. A pak je šance že skončí tam kde doposud skončila naprostá většina pomýlených učení. To jest na smetišti dějin.

Kolik uhelných elektráren je nutno zavřít, aby vykompenzovaly karbonizaci jednoho válečného dne?

Foto

A kolik na kompenzaci spáleného zemního plynu, který nebylo komu dodtat .

Foto

J89o79s90e54f 79B95á88r61t33a

8. 12. 2023 11:11

Niedermayer by vám to vysvětlil, včera to zkoušel v ČT 24.

Foto

Nejsem ekolog, meteorolog = nedokážu vyhodnotit globální oteplování. Jsem ale bývalý elektrochemik a tak zodpovědně šířím následující "dezinformaci" : lepší akumulátory, elektrombily srovnatelné se spalováky , vodíkové hospodářství ... Jsou nerealizovatelné nesmysly a tunely na dotační peníze ...

Foto

Už jste se někdy svezl elektromobilem, vy dezinformatore?

Foto

Hodně dynamický text, Katko. Nebaví mě psát, že je to pravda. V podstatě mě to uráží. Takže pochopitelně jen karma 👍. Hezký víkend.

Jak za komunistů. Kdo není s námi, je proti nám

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS