Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 23. února 2024 Svatopluk
Foto

Teda, klobouk dolů, to se vám o pravdu MOC povedlo, dobrá argumentace, dobře napsáno.

Jen bych drobně připodotknul, že účastníci eurozóny mají POVINNOST podílet se finančně na sanaci propadů finančně nezodpovědných členů - viz v minulosti Řecko.

Na Řecko se už asi zapomnělo, protože ani kritici Eura tím neargumentují.

Foto

Ministr Dvořák nevybočuje z řady neumětelů ve vládě, ale ideologicky je velmi pevný.

Právo veta i zavedení eura má jedno společné obě věci předají větší rozhodovací práva do Bruselu na tom se asi shodneme že?

Tak a opravdu je tu někdo kdo si myslí že Bruselu záleží na blahobytu v ČR? Že Brusel má větší přehled co je pro Čechy důležité a co méně? Že se Brusel zastane nás když budeme ve sporu třeba s Německem? Tak pokud tu opravdu někdo takový existuje tak by měl okamžitě nasednout na svého jednorožce a ujíždět se schovat protože ze západu se žene lentilková bouře o on nechal otevřená okna ve své perníkové chaloupce.

Já zase vidím i bez perníkové chaloupky, že v Bruselu a v Německu je toho blahobytu daleko více než u nás s českou korunou. Hlavně, že se spousta lidí chlubí, že jezdí do toho zlého Německa nakupovat za ta zlá eura.

Foto

Souhlas. O euru by měly rozhodovat strany s velkou voličskou podporou. Nebo referendum.

Pidistrany a jejich pidiministři by měli řešit pidiproblémy.

Má takový pocit, že vládní koalice má ve sněmovně pohodlnou většinu...což souvisí s faktem, že je volilo nejvíce lidí ve volbách...

Případným vstupem do eurozóny se tedy rozhodně nestaneme členy „elitního klubu“, ale spíše „spolku úvěrově méně spolehlivých“.

Dlh eurozóny 91% HDP,

dlh USA 95% HDP,

dlh Británie 100,1% HDP,

Dlh Japonska 260% HDP,

Tzv, štáty " rozvíjajúce sa ekonomiky" kde patrí 10 členný spolok BRICS a 49 ich sympatizantov, má dlh tesne nad 60 % HDP.

Česko je najrýchlejšie sa zadlžujúci štát EU, dlh pred pandémiou v roku 2019 30,2% HDP, dnes 45% HDP, s vyhliadkou ďalšieho navyšovania.

Splnenie základných podmienok vstupu do eurozóny, sú pre Česko dnes aj v najbližšom období nemožné,

No porovnáváte neporovnatelné...Rusko např. nemá takový dluh, protože během 30 let dvakrát zbankrotovalo (což je fakt na nobelovku, vezmete-li v úvahu to nerostné bohatství a nulovou starost o lidi, přírodu apod.), takže mu moc ostatní nechtějí půjčovat...

A pak se divíme, že si Rusko porušuje, co chce, když vidí, že světu a hlavně Evropě vládnou ti velcí.

Zajímalo by mě, co vlastně prezident tím odstavcem o Euro zamýšlel. Někdo si myslí, že dostal pokyn od sponzorů. Já si myslím, že tam chtěl něco, o čem se bude mluvit.

Protože jinak by dojem z proslovu vyšuměl hned ten den.

Pani Hasnikova. Proc kecate o Rusku ??? Zde se diskutuje o vymene ceske koruny za EURO.

Ten zacatek druheho odstavce vaseho prispevku ukazuje kvalitu vaseho mysleni.Jiste, ze "vysumi" hned tento den.

Autorka má potřebu podpořit protievropskou a proruskou galérku v čele s Klausem a vyráží do boje. Kromě jiné snůšky nesmyslů přichází i s tím, že za komunistů v područí SSSR to bylo vlastně lepší než dnes, protože nebyla ohrožena naše národní suverenita!!

To mne jako pamětníka šokuje, tehdy žádná národní suverenita nebyla, byli jsme tu zavřeni, nemohli jsme cestovat, odříznuti od informací, nebyla žádná svoboda slova, tisku...Dnes máme naprostou svobodu, svobodné volby...EU má hlavně ekonomické výhody, pokud má fungovat - a to je náš hlavní národní zájem - musí mít nějaká společná pravidla a rozhodovací mechanismy. Z unie můžeme klidně vystoupit jako Británie, nijak nás neomezuje. S Ruskem by to bylo jiné - viz Ukrajina, Bělorusko....

Foto

To se mi právě líbí, to jak pestré může být tištěné slovo. Nevyjadřuje sice osobní zabarvení autorem, ale co všechno se můžete dočíst. Já například jsem nic takového jako vy nečetl a už vůbec ne glorifikaci komunistického období. Ale občas bývá přání otcem myšlenky a tak se někdy v textu objevuje to, co by tam čtenář chtěl vidět.

Autorka v článku několikrát projevila, že sdílí pocit bezvýznamnosti České republiky tím, jak používá nálepku bruselská vrchnost. Takto totiž uvažují lokajové, kteří hrbí hřbety a leští kliky před vrchností, s pocitem své nicotnosti.

Součástí té domnělé vrchnosti jsou ve skutečnosti také naši reprezentanti řádně zvolení v demokratických volbách, kteří mají možnost ovlivňovat rozhodování. Pokud si autorka myslí, že nemají, protože jsme příliš malí, je jí ten pocit bezvýznamnosti tím více vlastní.

Jestliže ministr Dvořák se vyjádří o naší koruně jako o miniměně, odpovídá to skutečnosti. Nevím o jiné zemi, kde by se platilo korunou ani o tom, že by koruna byla pro jiné země atraktivní.

Jak už jsem napsal dříve, euro je téma pro odborníky, nikoliv námět pro lidovou diskusi, natož referendum.

Pravda, proto by se Pekarová měla zdržet komentářů....

Viděl jsem toho neviditelného Dvořáka nebo jak se jmenuje pár dní zpět na ČT tuším v Událostech. Otřesné blábolení, to i ten Skopeček od modroptáčníků si ho v pohodě namazal na chleba.

Foto

STAN je prostě dno, kdyby raději jen zůstali u starostování. K smíchu je, že jednou ta jejich už zkrachovalá koalice měla 34 % preferencí, nakonec nedostali ani polovinu, to je umění tak promrhat potenciál.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS