Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 23. února 2024 Svatopluk

Dospěli jsme do stádia ve kterém si stát, tedy občané, platí lidi kteří proti témuž státu potažmo lidem bojují. Jak to asi tak může dopadnout?

Já chci zdůraznit, že tihle různí "Nerůsti" si opravdu a vážně představují, že peníze tak nějak "jsou", navíc jsou přesvědčeni, že mají na vše právo a jejich životním krédem je vytřískat ze systému všechno do mrtě jen aby se vyhnuli práci. Je to zkrátka takový klasický "neziskový" světonázor. Skutečnost, že něco takového podporuje současná vláda není nijak překvapující, protože ta vyrostla ze stejného myšlenkového podhoubí.

Všichni tito Reseti a Nerůsti mají jedno společné: jsou to čistí paraziti toho samého systému, který tolik kritizují. Odkázáni sami na své schopnosti, by tolik cvrčků a tolik kořínků nedokázali nikdy nachytat a vyhrabat.

Foto

Jak jsem se dočetl, stojí nás tahle zbytečná skupinka filištínů deset milionů korun a že takových podobných asi bude. To by bylo ušetřených miliard, ale oni by je ti naši vyvolenci stejně rozházeli za zbytečnosti.

Velmi výstižně a čtivě sepsaná historie a kořeny současného čehokoliv - neo... ! Při vědomí vynakládaných prostředků se pak nabízí otázka, jestli to všichni to spolkaři dělají ze svého přesvědčení a finance od státu berou jako odměnu za svou práci, nebo se již od počátky přisáli na vládní cecek a jen vymýšlejí další a další kontroverze za účelem dalších příspěvků?

Těmhle podivným spolkům by stát neměl dávat ani korunu.

A mediální prostor, který si zaplatí.

J90i36r39i 33T35i90c48h17y

12. 1. 2024 16:31

Komunismus byl aspon oficielne zalozen na uceni Marxe, Tu dnesni situaci je tezko popsat vhodnym slovem, komunismus to neni. Nenasel jsem nic lepsiho, nez nadvlada radikalni levice pouzivajici bolsevicko fasisticke metody.

P89a38v90e67l 68V55é96b41r

13. 1. 2024 13:45

Základ je ale stejný: Vzít si (rozuměj: ukrást) si čeho se mi zamane a co vytvořili jiní.

P79a59v19e98l 10M61a36c87h

13. 1. 2024 17:41

Velice dobre napsany clanek.

Jak uz moje maminka rikavala: "Lide maji velice kratkou pamet" a take "Lide se nikdy nepouci z chyb jinych lidi". Bohuzel.

J28a61n 25R89á42ž

13. 1. 2024 16:57

Plně souhlasím s názory autorky blogu.

K tomu pár postřehů:

Těm, kdo nesouhlasí s názorem, že současný vývoj v EU je ryze socialistický uniká, že obsah pojmu "socialismus" se vyvíjí. Teď je u socialistů aktuální tak zvaná "Třetí cesta", ve které už nedominuje přímo idea společného vlastnictví výrobních prostředků, což je eufemimsus pro znárodnění, ale pomocí regulací, příkazů a nařízení zajistit ovládání podnikatelského prostředí i života občanů státem. A do toho zapadá i "zelená" ideologie, která regulační zásahy centra do všech sfér života společnosti zjednodušuje.

Vyplývá to i z programu Strany evropských socialistů (PES), což je velmi početná frakce Evropského parlamentu. Tam najdeme např. toto:

- Evropští socialisté by měli hájit nové zhodnocení vztahu mezi trhem a státem a zejména nové pojetí regulace na evropském vnitřním trhu a v hospodářské a měnové unii.

- krajní hospodářské nerovnosti a malá snaha o nejlepší přizpůsobení nových sociálních systémů dění na trhu svědčí o nutnosti nového politického východiska, které by překonávalo socioekonomickou různorodost Evropy

- Projekt společného základního programu sociálně-demokratických a socialistických stran Evropy bude základem pro vznik evropského spolkového státu

atd...atd.

Líbivé, že? Ale!!!

Zdroje ze kterých jsem například čerpal:

https://library.fes.de/pdf-files/bueros/prag/09137.pdf https://cs.wikipedia.org/wiki/Strana_evropsk%C3%BDch_socialist%C5%AF https://www.politikaspolecnost.cz/wp-content/uploads/2019/03/T%C5%99et%C3%AD-cesta-jako-jedna-z-p%C5%99%C3%AD%C4%8Din-%C3%BApadku-soci%C3%A1ln%C3%ADch-demokraci%C3%AD-v-Evrop%C4%9B-IPPS.pdf

A dynamika změn ke kýženému konci dostává novou šťávu současnou misí pana Enrica Letty.

Komunismus byl alergickou reakci spolecnosti na puvodni kapitalismus. Stejne tak je "zeleny komunismus" alergickou reakvi na konzumni ekonomiku, ktera stoji na nevratnem plundrovani (nejen) prirodnich zdroju

Foto

Bohužel je to přesně tak. Tah vytváří protitah, extremismus na jedné straně nechtěně podpoří extrémismus i na té druhé.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS